Strona glowna this site in english

Droga artystyczna

Znaleźliście się Państwo w dziale poświęconym mojej drodze artystycznej. Sięga ona wczesnych lat, kiedy to zaczynałem grać z zespołem Wahadło.

1974-1983 zespół WAHADŁO
1983-1990 zespół TEXEL
1990 do chwili obecnej - LONSTAR BAND
1992 do chwili obecnej - COLORADO BAND
2000 do chwili obecnej - GEORGE HAMILTON V (Nashville ,USA), NORMALSI, ANDRZEJ RYBIŃSKI
Nagrania z innymi znanymi artystami


1974-1983 zespół WAHADŁO
Udział w licznych festiwalach piosenki studenckiej takich jak :
Yapa, Bazuna, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwale Piosenki Turystycznej w Uniejowie i Piotrkowie Trybunalskim oraz w wiele innych imprezach studenckich . Repertuar zespołu analogicznie do nazwy wahał się od piosenki turystycznej, studenckiej poprzez folk, country aż do poezji śpiewanej .
Muzyka oparta była głównie na współbrzmieniu dwóch gitar akustycznych, gitary basowej oraz wspomagana fletem, harmonijką i skrzypcami. W latach tych zespół został doceniony wieloma znaczącymi nagrodami.
Zespół występował w latach 1974 - 1983 następującym składzie:
Leszek Laskowski - gitara akustyczna, harmonijka, śpiew
Andrzej Bogdański - gitara akustyczna, śpiew
Marek Baran - śpiew, instrumenty perkusyjne
Jolanta Kowalska - śpiew, instrumenty perkusyjne
Danuta Piotrowska - flet prosty, śpiew
Piotr Majak - flet
Leszek Janiszewski - gitara basowa, śpiew

1983-1990 zespół TEXEL
Grupa powstała w Łodzi w 1983 roku i wystąpiła po raz pierwszy w Warszawie( Country w Stodole ) w imprezie eliminacyjnej do Mrągowa w 5-osobowym składzie :
Jarosław Pikiel - gitara akustyczna, śpiew
Leszek Laskowski - pedal steel, harmonijka
Janusz Pawłowicz - fortepian, keyboard
Marek Pawlikowski - gitara basowa, śpiew
Andrzej Knorowski - perkusja, śpiew
    Rok później w zespole zaczął grać:
Wojciech Komorowski - gitara elektryczna, śpiew

Repertuar zespołu był oparty głównie na własnych utworach. Zupełnie inne brzmienie od pozostałych zespołów z nurtu country wyróżniały zespół i szybko TEXEL stał się eksportową grupą.
Wielokrotne występy poza granicami kraju Niemcy, Francja, Holandia potwierdziły klasę wykonywanej muzyki jak również wiele programów telewizyjnych, radiowych, znaczące festiwale ( również Opole ), wielokrotnie Picnic Country w Mrągowie oraz Euro Country Music Masters w Holandii - najbardziej nobilitująca impreza w obsadzie międzynarodowej .
W 1989 roku ukazała się jedyna płyta wydana przez Polskie Nagrania.
Piosenki utrzymane były w nowoczesnym jak na tamte lata stylu i cieszyły się dużą popularnością nie tylko w środowisku country.
1990 do chwili obecnej - LONSTAR BAND
Moja muzyczna współpraca z LONSTAREM zaczęła się od maja 1990 roku nagraniem materiału na kasetę "United States Of Mind " .
Na przełomie maja i czerwca 1993 roku został nagrany kolejny projekt LONSTARA . Mój steel ponownie zabrzmiał w tych nagraniach - wydanych na kasecie " Jadę na południe ".
W 1995 roku w maju wziąłem udział w kolejnej sesji nagraniowej dla LONSTARA i ukazała się płyta CD oraz kaseta zatytułowana - " Coś mi nie pasuje " .
Od roku 1990 do chwili obecnej zagrałem z Lonstarem bardzo dużo koncertów jak również programów telewizyjnych . Wieloletnia współpraca z Lonstarem i Lonstar Bandem zaowocowała wspaniałą przyjaźnią i przyniosła wiele niezapomnianych chwil .1992 do chwili obecnej - COLORADO BAND
Zespół powstał z mojej inicjatywy w1992 roku . Początkowy skład zespołu stanowili w przeważającej większości muzycy zespołu TEXEL tj.
Leszek Laskowski - pedal steel
Janusz Pawłowicz - keyboard
Wojciech Komorowski - gitara elektryczna
Sławomir Krawczyk - gitara basowa
Andrzej Knorowski - perkusja

Pod taką też nazwą zamierzaliśmy kontynuować dalszą działalność artystyczną.
Niedługo później zaprosiłem do współpracy Janusza Nastarowicza i wszyscy wspólnie razem ustaliliśmy nazwę zespołu jako COLORADO BAND .
Obszerny repertuar zespołu zawiera piosenki od stylu folk, country, pop aż do ostro brzmiącej muzyki rockowej . W przeważającej większości są to piosenki autorskie .Od początku istnienia do chwili obecnej w zespole grało wielu innych muzyków :
Piotr Pachulski - gitara elektryczna, śpiew
Adam Marszałkowski - perkusja
Mariusz Gąsiorek - gitara basowa, śpiew
Marcin Gojawiczyński - perkusja
Krzysztof Szmigiero - gitara elektryczna

Od wiosny 2001 roku zespół występuje w składzie :
Janusz Nastarowicz - gitara akustyczna, śpiew
Leszek Laskowski - pedal steel
Janusz Pawłowicz - keyboard
Bartłomiej Grzanek - gitara elektryczna, śpiew
Dariusz Bełdowski - gitara basowa, śpiew
Grzegorz Szelewa - perkusja

Przedstawiam nie wydany jeszcze na płycie utwór MP3 "Tak daleko od Ciebie". (format MP3)

2000 do chwili obecnej - GEORGE HAMILTON V ( Nashville ,USA).
Przygoda z Hamiltonem V zaczęła się kilka lat temu w czasie wspólnej (dwukrotnej )trasy koncertowej "Konwój Country" po Polsce . W 2000 roku George Hamilton V został zaproszony przez nas dwukrotnie - w czerwcu i sierpniu do zagrania wspólnie około 20 koncertów w tym również na festival Visagino Country na Litwie . Stało się to za sprawą inicjatywy zespołu Colorado Band co zostało docenione przez miłośników muzyki country i w plebiscycie wydarzenie roku 2000 przyznano nam najwyższą nagrodę . W czerwcu 2000 roku w Radiu Łódź został zarejestrowany koncert na żywo :

  • George Hamilton V
  • Lonstar
  • Colorado Band
Materiał ten powinien ukazać się na CD wkrótce. W roku 2001 planowane są kolejne koncerty GHV i Colorado Band w Polsce jak również poza jej granicami .

Od 2000 do chwili obecnej - gram z zespołem Normalsi
W czerwcu 2000r zagrałem na pedal steel w kilku piosenkach zespołu Normalsi ( SMS - zespół znany również pod taką nazwą ) . Materiał jest przygotowany do wydania na CD .
Zagrałem również kilka koncertów z Normalsami i zamierzamy kontynuować tę współpracę .
Oto fragmenty czterech utworów, które razem nagraliśmy:
MP3, MP3, MP3, MP3. (format MP3)W 2000 roku zagrałem w zespole Colorado Band kilka koncertów z Andrzejem Rybińskim w tym przjęty bardzo pochlebnie przez publiczność i środowisko country - 40 minutowy program na Pikniku Cuntry w Mrągowie .

Brałem udział w nagraniach dla wielu znanych artystów: Piotr Janczerski, Marek Śnieć, Bogusław Mec, Krystyna Giżowska, Grażyna Świtała, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Michał Lonstar, Tomasz Szwed, Magda Anioł , Sławek Wierzcholski , Elżbieta Adamiak, Jacek Wąsowski, Magda Feme (Ich Troje), George Hamilton V, Normalsi, Proletaryjat, Orkiestra Zbigniewa Górnego, Majka Jeżowska, Witold Paszt (VOX)...Strona główna ] [ Koncerty ] [ Dyskografia ] [ Sprzęt ] [ Linki ] [ Galeria zdjęć ] [ Kontakt ]
(c). 2001 Leszek Laskowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: L&L